Serdecznie zapraszamy na konferencję naukową pt. "ŻYCIE CODZIENNE ŻOŁNIERZY NA PRZESTRZENI DZIEJÓW". WOJSKO W DRODZE, która odbędzie się 1 czerwca 2017 r. w Instytucie Historii UŁ (sala Rady Wydziału) w godz. 10-16

Program konferencji PDF

Centrum Badań nad Historią i Kulturą Basenu Morza Śródziemnego i Europy Południowo-Wschodniej im. prof. Waldemara Cerana (Ceraneum) ma przyjemność zaprosić na wykład otwarty zatytułowany "The Synodikon of Orthodoxy in Medieval Bulgaria" , który wygłosi prof. Anna-Maria Totomanova z Uniwersytetu im. św. Klemensa Ochrydzkiego w Sofii.

Wykład rozpocznie się 10 maja br. (środa) o godzinie 16:00 w sali nr 13 w Pałacu Biedermanna

Nagroda „Złoty Ekslibris" za rok 2016

Z radością informujemy, że Nagrodę "Złoty Ekslibris Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego" za rok 2016 w kategorii Najlepsza Książka o Łodzi uzyskała praca „Rajmund Rembieliński. Wizjoner i menadżer Łodzi przemysłowej. Raporty z lat 1824-1830”, której autorem jest dr hab. Krzysztof Paweł Woźniak. Projekt typograficzny i skład tej uhonorowanej publikacji przygotował dr Tomasz Pietras. Więcej informacji o nagrodzie: http://www.wbp.lodz.pl/aktualnoci/zloty-ekslibris-news.html.

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 28 kwietnia 2017 r. zmarł

Prof. zw. dr hab. Edward Wiśniewski

wieloletni pracownik Instytutu Historii UŁ

Uroczystości pogrzebowe Śp. Profesora Edwarda Wiśniewskiego odbędą się 19 maja: o godzinie 13.30 odbędzie się msza święta w kościele św. Anny przy ul. E. Rydza-Śmigłego, zaś pogrzeb rozpocznie się o godz. 15.00 na Cmentarzu Komunalnym Zarzew (wejście od ulicy Przybyszewskiego 325)